Adrián Wengrín Projektový manažér a spoluzakladateľ agentúry Marketing Art

Adrián Wengrín je spoluzakladateľom agentúry Marketing Art, kde momentálne pôsobí aj ako projektový manažér. Sám o sebe hovorí:

“Svet online marketingu som objavil v roku 2012, keď som sa vracal z Nového Zélandu a zastavil som sa na pár dní na ostrove Bali v Indonézii. Vtedy som rozmýšľal nad spôsobom, ako sa čo najefektívnejšie podeliť o svoje cestovateľské zážitky a skúsenosti so zvyškom sveta, a pomôcť tak aj ostatným cestovateľom poskytnutím užitočných rád a tipov.

Nakoniec som na Bali strávil ďalších šesť mesiacov, počas ktorých som intenzívne študoval všetko, čo som v tej dobe o online marketingu našiel. Absolvoval som niekoľko seminárov a prečítal stovky článkov. Celé to vyústilo do založenia môjho prvého blogu www.smartcheaptravel.com venovanému cestovaniu a všetkému, čo s tým
súvisí. Začal som testovať rôzne stratégie, o ktorých som dovtedy len čítal a na vlastnej koži som postupne zisťoval, čo funguje a čo nie.

Po návrate na Slovensko v lete 2012 som vedel, že sa chcem venovať online marketingu. Spravil som si prieskum trhu a zistil, že mnoho hlavne malých a stredných firiem u nás buď online marketing nevyužíva vôbec alebo len v obmedzenej miere. A to bol už len krôčik od založenia online marketingovej agentúry Marketing Art. Začínali sme ako traja nadšenci, ktorí ani poriadne nevedia, čo robia a počas trojročnej existencie sme sa rozrástli na desaťčlenný tím a pomohli viac ako 60-tim firmám zviditeľniť sa na internete, zvýšiť predaj a povedomie o značke.

Ja sa momentálne venujem vedeniu projektov, komunikácií a pomáham pri vytváraní online marketingových stratégií pre našich klientov hlavne v oblasti e-commerce.”

Adrián na Internetovej akadémii vystúpi s prednáškou Tajomstvá e-mail marektingu.